СПИСЪК НА УЧЕБНИЦИ И УЧЕБНИ ПОМАГАЛА ЗА УЧЕБНАТА 2019-2020 ГОДИНА 

VIII КЛАС

  1. Български език: изд. „БГ Учебники ”, 2017 г., Петя Маркова, Павлина Върбанова, Николай Паскалев, Десислава Петрова;
  2. Литература: изд. „БГ Учебники ”, 2017г., Иван Инев, Албена Руневска, Мариана Бакърджиева, Димитър Драгнев;
  3. Христоматия: изд. „БГ Учебник”, 2017г., Иван Инев, Албена Руневска, Мариана Бакърджиева, Мариана Христова, Димитър Драгнев;
  4. Испански език:

- първи срок: Nuevo español en marcha 1 /A1/, SGEL – учебник + учебна тетрадка
- втори срок: Nuevo español en marcha 2 /A2/, SGEL - учебник + учебна тетрадка
+ Nuevo español en marcha 3 /B1/, SGEL - учебник + учебна тетрадка /почва се в 8 и се довършва в 9 клас/

  1. Математика: изд.„Просвета”,  2017г., Кирил Банков, Таня Стоева, Илиана Цветкова, Даниела Петрова;
  2. Информационни технологии: изд. „Анубис“, И. Зангочева, Е. Димитрова, В. Петров, Я. Никифоров;
  3. Философия: изд. „Просвета“, 2017г., Евелина Варджийска, Силвия Цветанска, Ясен Захариев; 

IX КЛАС

  1. Български език: изд. „Просвета“, 2018г., Весела Михайлова, Йовка Тишева, Руска Станчева, Борислав Борисов;
  2. Литература: изд. „Просвета“, 2018г., Албена Хранова, Лъчезар Бояджиев, Любов Шишкова; 
  1. Испански език: Nuevo español en marcha 3 (6 – 12 урок);
  2. Английски език: Solutions Bulgaria edition – A1, Tim Falla, Paul A. Davies, Oxford University Press;
  1. Математика: изд. „Просвета“, 2018г., ЗП; Кирил Банков, Илиана Цветкова и др.;
  2. Информационни тенологии: изд. „Анубис“, E. Ковачева, Е. Димитрова, Г. Гачев;
  3. История и цивилизация: изд. „Просвета“, 2018, за 8. клас, с първа част за изучаване на чужд език, Борислав Гаврилов, Кирил Славчев, Бистра Стоименова;
    Изд. „Просвета“, 2018 - История и цивилизация за 9 клас, с втора част за 9-и клас при обучение с интензивно изучаване на чужд език, Михаил Груев, Борис Стоянов, Кирил Славчев, Явор Сидеров;
  4. География и икономика: изд. „Булвест 2000“, София, 2018г. ЗП 9 клас, с интензивно изучаване на чужд език; Румен Пенин и колектив;
  5. Философски цикъл: ЗП 9клас: Философия, изд. „Просвета“, Евелина Иванова - Варджийска, Донка Панева-Иванова, Ясен Захариев;
  6. Биология и здравно образование: учебник за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език; 2018г., изд. Булвест 2000, Владимир Овчаров, Огнян Димитров и др. 
    работни листове на същото издателство - за VIII клас - първи срок; за IX клас - втори срок; 
  7. Физика и астрономия: изд. „Булвест 2000“, Учебник по физика и астрономия за 9. клас за профилирано и професионално образование с интензивно изучаване на чужд език; Максим Максимов, Ивелина Димитрова;
  8. Химия и опазване на околната среда: изд. Педагог 6, за 8ми клас (първа част за 9ти клас при обучение с интензивно изучаване на чужд език), Митка Павлова, Милена Кирова и др. 
    Педагог 6 - за 9ти клас (втора част при обучение с интензивно изучаване на чужд език, Митка Павлова, Милена Кирова и др.

X КЛАС

  1. Български език: изд. „БГ Учебник“, 2019г., Петя Маркова, Павлина Върбанова, Николай Паскалев;
  2. Литература: изд. „БГ Учебник“, 2019г., Иван Инев, Албена Руневска, Мариана Бакърджиева;
  1. Испански език: Nuevo español en marcha 3;
  2. Английски език:
  1. Математика: изд. „Просвета“, 2019г., Кирил Банков, Илиана Цветкова, Даниела Петрова, Гергана Николова, Стефчо Наков;
  2. Информационни тенологии: изд. „Клет България“, Ангел Ангелов – Ачо, Елена Ковачева, Красимир Харизанов, Таня Сребрева;
  3. История и цивилизация:
  4. География и икономика:
  5. Философски цикъл: изд. „Просвета“, 2019г., ЗП – 10 клас, Философия, Евелина Варджийска, Анна Бешкова, Ясен Захариев;
  6. Биология и здравно образование: за 10ти клас - изд. Булвест 2000, 2019г., по новата учебна програма, Владимир Овчаров, Камелия Йотовска и др. 
    работни листове на същото издателство; 
  7. Физика и астрономия:
  8. Химия и опазване на околната среда: изд. "Педагог 6", 2019 г., за 10 клас, Митка Павлова, Милена Кирова, Елена Бояджиева, Валентина Иванова и др.

XI КЛАС

  1. Български език: изд. „Анубис“, 2002г., ЗП и ЗИП, Тодор Бояджиев, Венче Попова, Искра Христова, Владимир Жобов, Георги Колев, Мирена Янакиева;
  2. Литература: изд. „Булвест 2000“, 2002г., ЗП и ПП, Мария Герджикова, Илияна Кръстева, Маринела Петрова, Вера Котева, Евгения Костадинова, Стоймира Георгиева;
  3. изд. Дамян Яков, Христоматия за държавен зрелостен изпит по български език и литература, Колектив;
  4. Испански език: Nuevo español en marcha 4;
  5. Английски език:
  6. Математика: изд. „Просвета“, ЗП - Запрян Запрянов, Иван Георгиев;
  7. История и цивилизация: изд. „Просвета“, 2012г.,за 10 клас, ЗП и ПП, Георги Марков и кол.;
  8. География и икономика: ЗП 11 клас: изд. „Булвест 2000“, София 2012-2016г.Георгафия и икономика за 10 клас задължителна подготовка, Румен Пенин и колектив;
    ЗИП 11 клас – изд. „Булвест 2000“, София 2012-2016г., за 10 клас профилирана подготовка, Румен Пенин и колектив;
  9. Философски цикъл: ЗП - 11 клас: Философия, изд. „Анубис“, Иван Колев, Райчо Пожарлиев;
  10. Биология и здравно образование: изд. Булвест 2000, за 10ти клас - ЗП, Огнян Димитров и др. 
  11. Физика и астрономия:
  12. Химия и опазване на околната среда: изд. "Педагог 6", 2002 г., за 10 клас, Митка Павлова, Елена Бояджиева, Валентина Иванова и др.

XII КЛАС

  1. Български език: изд. „Анубис“, 2002г., Тодор Бояджиев, Искра Христова, Владимир Жобов, Георги Колев, Мирена Янакиева;
  2. Литература: изд. „Булвест 2000“, 2002г., Илияна Кръстева, Вера Котева, Евгения Костадинова, Мариела Петрова и Стоймира Георгиева;
  3. Христоматия: изд. „Булвест 2000“, 2002г., Илияна Кръстева, Вера Котева, Евгения Костадинова и Мариела Петрова;
  4. Испански език:
  5. Английски език:
  6. Математика: изд. „Архимед“, ЗП; Георги Паскалев, Здравка Паскалева;
  7. История и цивилизация: изд. ., „Планета 3“, 2012г., за 11 клас, Петър Делев, Георги Бакалов и кол.;
  8. География и икономика: ЗП 12 клас: изд. „Булвест 2000“, София 2012-2016г., за 10 клас задължителна подготовка, Румен Пенин и колектив.
    Профилирана подготовка – изд. „Булвест 2000“, София 2012-2016г., География и икономика за 10 и 11 клас, Румен Пенин и колектив;
  9. Философски цикъл: Свят и личност за 12 клас, изд. „Просвета“, 2002г., Майя Грекова, Лиляна Деянова, Ивайло Дичев, Петя Кабакчиева, Кольо Коев, Ингрид Шикова;
  10. Физика и астрономия: изд. „Анубис“, 2002г., Физика и астрономия за 10. клас – старо учебно съдържание; М. Градинарова, Х. Цеков, А. Райчева, Е. Златкова;